Oklejanie pojazdów okleiną jest stosunkowo nowym na rodzimym rynku środkiem na uchronienie oraz poprawkę odcienia nadwozia. Najszerszą sławę zdobyło wśród zakładów przemysłowych wykorzystujących konkretną liczbę pojazdów jako procedura zunifikowania samochodów tudzież ulokowania na nich zawartości promocyjnych.

Zwiększająca się liczba typowych posiadaczy samochodów skusza się na wyklejenie. Wprowadza to olbrzymie możliwości na drastyczne metamorfozy, bez konieczności wprowadzania nowej farby na nasze auto względnie jego komponenty.

Korzyści obklejenia pojazdu folią

Korzyści z oklejenia auta przy pomocy okleiny jest ogrom. Jest to osłona szczególnie trwała, chroniąca farbę przed uszkodzeniami. Niemało posiadaczy samochodów decyduje się na tenże zabieg tuż po nabyciu nie używanego modelu wprost z salonu. Nagminnie dopłata za interesujące opcje kolorystyczne jest kretyńsko przesadzona, a w porównaniu z nakładami finansowymi poniesionymi na okleinę i usługę montażu zupełnie nierentowna. Taka okleina ochrania farbę przed pęknięciami: odpadaniem, otarciami, oraz również blaknięciem w efekcie działania promieni słonecznych. Jeśli bynajmniej nie posiadamy określonej pożądanej barwy, mamy możliwość zadeklarować się na folię przeźroczystą, jaka stanie się po prostu kolejną warstwą na nowym lakierze. Wyklejać można ponadto samochody z drugiej ręki, wówczas okleina umie spełniać funkcję kamuflażu dla już istniejących niedociągnięć lakieru. To dobry sposób na odnowienie stanu własnego auta.

Przychodzi tu ewidentna funkcja wizerunkowa. W sprzedaży jest różnorodna mnogość barw oraz grubośći folii samochodowych. Jest możliwość przebierać w kompletnej gamie kolorów, często nieosiągalnych u sprzedawców samochodów. Możliwe są także wersje metaliczne, zmatowiałe, w odcieniu tak zwanym kameleon, które to zmieniają kolor zależnie od miejsca patrzenia i powszechne powłoki naśladujące powierzchnię z karbonu, dla przykładu do wykorzystania na grillu, obudowie lusterek względnie wyczynowym spoilerze. Dodadzą ciekawego charakteru naszemu aucie.

W jaki sposób obkleić auto okleiną?

Technika wyklejania folii koloryzującej jest nieco złożona i dla tego wymaga ociupinę biegłości. O ile na dyskretnych elementach jeśteśmy w stanie zaradzić sobie samemu, to jeśli pożądamy odmienić kolor całego samochodu, należałoby zgłosiść się do fachowca lub wybrać ofertę w specjalnym zakładzie – taśmy pakowe z nadrukiem – kontakt z PROTAPE – ta firma zajmuje się zarówno sprzedażą jak i montażem. Samochód powinien być na starcie odpowiednio umyty ze wszelakich zabrudzeń znajdujących się na samochodu powierzchni. Należy je dokładnie wypłukać oraz wyeliminować wszystkie pozostałości szamponu, wosków i innych kosmetyków wykorzystanych do jego czyszczenia.

Jak dbać o pojazd wyklejony folią?

Folia samochodowa nie jest zbyt problematyczna w użytkowaniu. Nie można jej tylko narażać na zbyt mocne czyszczenie i zniszczenia przemysłowymi preparatami chemicznymi i sterylizującymi. Poniekąd wypada stronić od myjek bezobsługowych. Folię można czyścić, przy użyciu karchera, preparatów, wosków. Odpowiedniej jakości okleina bynajmniej nie ulegnie odkształceniu albo blaknięciu na świetle.