Kevin Bowie, jedyny dyrektor Denny based Precision Decorating Services (Scotland) Ltd, otrzymał nakaz zwrotu środków od społeczności wymagający od niego nadzoru przez 18 miesięcy i wykonywania 300 godzin bezpłatnej pracy po tym, jak został uznany za winnego naruszenia przepisów bezpieczeństwa.

Falkirk Sherriff Court usłyszał, że 27 września 2018 Michael McArthur pracował w koszu zbieracza wiśni, który został podniesiony do górnych poziomów domu na Balkerach Street, Doune, aby umożliwić mu dekorowanie okien dormer.

Autobus wycieczkowy uderzył w ramię zbieracza wiśni, a McArthur został wyrzucony z kosza i spadł na drogę, odnosząc poważne obrażenia, od których zmarł.

Stwierdzono, że Bowie nie zapewnił, że prace wykonywane na wysokości były właściwie zaplanowane, odpowiednio nadzorowane i wykonywane w sposób, który był, o ile to możliwe, Bezpieczny.

Nie wprowadzono odpowiednich środków, aby skutecznie odseparować zbieracz wiśni od ruchu ulicznego.

Alistair Duncan, Szef Działu Badań BHP, Crown Office, powiedział: „był to tragiczny incydent, którego można było uniknąć, gdyby Kevin Bowie wprowadził odpowiednie środki ochronne w celu ochrony swojego pracownika Michaela Mcarthura.

„Upadki z wysokości są zazwyczaj największą pojedynczą przyczyną śmierci i poważnych obrażeń pracowników w branży budowlanej.

– Mam nadzieję, że ta prokuratura przypomni innym pracodawcom, że niewypełnienie ich zobowiązań może mieć poważne i tragiczne konsekwencje i że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoje uchybienia.”

Podobne Posty