Posadzka jest jednym z najistotniejszych elementów budowlanych. Częścią składową stanowiącą o jej jakości jest wylewka. Porządnie zrealizowana wylewka musi być pozbawiona spękań, równa, odporna na obciążenia oraz relatywnie natychmiast wysychać.

W przypadku ogrzewania podłogowego wylewka musi przewodzić ciepło instalacji grzewczej.

Idealnie równe i jednolite posadzki

Korzyścią wylewki anhydrytowej jest nieomal perfekcyjnie prosta i gładka płaszczyzna. Ciekła forma wylewki anhydrytowej nadaje jej bezpośrednie właściwości samopoziomujące, co umożliwia otrzymać nienagannie równe a także jednolite posadzki. Wykonanie wylewki jest bardzo nieskomplikowane. Nie wymaga używania specjalistycznych narzędzi, z tego powodu da radę ją przygotować własnoręcznie, ograniczając przy tym koszt prac budowlanych. Na wierzchu wylewki anhydrytowej nigdy nie powstaje warstwa spieku, innymi słowy nie wymusza ona specjalistycznego wygładzania.

posadzki anhydrytowe

Krótki termin realizacji

Wylewkę anhydrytową przygotowuje się nadzwyczaj prosto i szybko. Etap konstrukcji bloków uległ w minionych miesiącach wielkiemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i wykonawca wyszukuje metody, która ułatwia osiągnięcie zaplanowanego celu przy jak najkrótszym terminie realizacji. Zastosowanie wylewki anhydrytowej daje swobodę przygotowania dużych powierzchni w szybkim czasie a także przy zaangażowaniu dość niewielkich nakładów robocizny.

Krótki okres wysychania

Bardzo ważną zaletą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest krótki okres suszenia. Uzależniony on jest od trzech kluczowych faktorów: grubości wylewki, temperatury otoczenia plus cyrkulacji powietrza. Dobre właściwości wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych sprawiają, że jesteśmy w stanie przygotowywać je w mniejszych warstwach (dla przykładu. na powierzchni styropianu wystarczy tylko 35 mm). Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od cementowych nigdy nie potrzebują periodu konserwacji. Oznacza to, że już po dwóch dniach od położenia wolno dom wywietrzyć, tworząc cugi.

Podsumowując, niewielka gramatura a także opcja relatywnie prędkiego wietrzenia sprawiają, iż czas suszenia wylewek anhydrytowych ulega gruntownemu skróceniu w zestawieniu do starych wylewek cementowych. W temacie wylewek anhydrytowych stworzonych na ogrzewaniu podpodłogowym okres wysychania jest dużo krótszy, bowiem już 7 dni licząc od przygotowania można włączyć ogrzewanie (wylewki cementowe po 28 dobach). Szybszy okres suszenia wylewki przekłada się na sposobność szybszego zapoczątkowania działalności wykończeniowych, a co za tym idzie zmniejszenie czasu realizacji budowy.

Autor gościnny: anhydryt.com.pl/o-nas

Podobne Posty