Image of backyard garden with a wooden deck, trees, and flowers.

Jak nowoczesne projekty ogrodów zwiększają wartość Twojego domu

Lato jest tutaj i jesteś gotowy, aby udać się na zewnątrz na chwilę relaksu w ogrodzie. Ale czy wiesz, że wprowadzenie nowoczesnych ulepszeń w ogrodzie może zwiększyć wartość domu o tysiące funtów? Dlaczego nie wprowadzić pewnych zmian, aby stworzyć współczesny Ogród swoich marzeń, jednocześnie dodając wartość domu? Wygraj, wygraj! Nasz raport trendów w ulepszaniu domu pokazuje, że kształtowanie ogrodu, dodawanie biura ogrodowego lub budowanie kuchni zewnętrznej może dodać niesamowitą £11,000 do wartości Twojego domu. Podczas gdy większe projekty, takie jak samodzielny aneks, mogą dodać aż 17 000 funtów!

3 projekty poprawy ogrodu, które dodają wartości, stylu i sprawiają, że dom jest zabawny

1. Dodanie basenu naziemnego

Image of an above ground pool placed on a concrete pad, in a garden, surrounded by grass and deck chairs

Ten ekscytujący dodatek do Twojego ogrodu pomoże Ci utrzymać formę, uszczęśliwić dzieci i zapewnić rozrywkę przyjaciołom – czego tu nie lubić! Baseny naziemne są znacznie prostsze i szybsze w instalacji niż baseny naziemne i, w zależności od budżetu, istnieją trzy typy do rozważenia. Po pierwsze, nadmuchiwane baseny są najszybsze i najtańsze, ale najmniej trwałe. Baseny oprawione w metal lub żywicę trwają dłużej, a baseny o sztywnych ściankach mają solidną metalową ramę, dzięki czemu są droższe, ale najbardziej niezawodne i długotrwałe. Pamiętaj, aby wybrać miejsce na basen, które nie znajduje się bezpośrednio pod drzewem lub liniami elektrycznymi, a następnie zaangażować eksperta, który poprowadzi Cię przez ten proces.   

Szukasz specjalisty od instalacji basenów? Znajdź zaufanych, profesjonalnych handlowców, publikując swoją pracę na ocenianych ludziach. 

ZNAJDŹ SPECJALISTĘ OD INSTALACJI BASENÓW

2. Budowa nowego tarasu ogrodowego

Image of a backyard garden fire pit surrounded by chairs

Taras ogrodowy jest łatwy do zainstalowania, ponieważ ziemia pod nim nie musi być wyrównana, więc jest to idealny sposób na nadanie ogrodowi nowoczesnego i wielofunkcyjnego nowego wyglądu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz Deck z twardego drewna, czy kompozytowy Deck, który nie wymaga konserwacji, jest to świetny sposób na strefowanie przestrzeni zewnętrznej, tworząc różne obszary, takie jak pokoje w domu. Możesz użyć tarasu, aby oprawić rozrywkową przestrzeń, być może ze zintegrowanym ogniskiem w centrum, aby zwolnić i zrelaksować się. Taras jest również idealnym tłem dla Twojej kuchni na świeżym powietrzu lub być może zacisznego miejsca do opalania na końcu ogrodu. Albo dlaczego nie wykorzystać tarasów do stworzenia tarasów w pochyłym lub wielopoziomowym ogrodzie, obramowując je podniesionymi łóżkami lub kolorowymi doniczkami. 

Myślisz o zakupie nowego tarasu ogrodowego? Znajdź zaufanych, profesjonalnych handlowców, publikując swoją pracę na ocenianych ludziach. 

ZNAJDŹ STOLARZA

3. Inwestycja w oranżerię lub rozbudowę oranżerii

mg width = „740”height=” 493 ” src=”https://rp-prod-wordpress-b-content.s3.amazonaws.com/assets/2022/07/18153413/modern-garden-projects-3-orangery.jpg” alt= „obraz nowoczesnej oranżerii ze stołem i krzesłami”/ >

Połączenie domu z ogrodem poprzez rozbudowę o nową oranżerię lub oranżerię to najlepsza inwestycja, zapewniająca całoroczne korzystanie z ogrodu i zapewniająca naturalne światło i zieleń w przestrzeni wewnętrznej. Nie zapominając, to doda około £13,000 do wartości domu!

Image illustrating the difference between a conservatory and an orangeryRóżnica między oranżerią a oranżerią.

Jaka jest więc różnica między oranżerią a oranżerią? Ogrody zimowe mają dwuspadowe dachy i są wykonane prawie w całości ze szkła, podczas gdy oranżeria jest solidnym ceglanym lub kamiennym przedłużeniem domu z oknami od podłogi do sufitu i płaskim dachem z oknem latarni, aby wpuszczać więcej światła. Ogrody zimowe są zwykle tańsze z tych dwóch, ale upewnij się, że pozwalasz na wystarczająco dużo budżetu, aby zrobić to właściwie, a będziesz czerpać korzyści z dodatkowej przestrzeni, która pozwala stylowo płynąć z domu do ogrodu, niezależnie od pogody.

Myślisz o oranżerii? Znajdź zaufanych, profesjonalnych handlowców, publikując swoją pracę na ocenianych ludziach. 

ZNAJDŹ INSTALATORA OGRODU ZIMOWEGO

Podobne Posty