Deweloper Old Park Lane Management ma na celu demontaż i odbudowę 7 Millbank w Westminster.

Mace, Skanska i Wates są w trakcie licytacji głównego kontraktu z ogłoszonym jeszcze zwycięzcą.

Obecny 9-piętrowy budynek, który jest częścią grupy budynków otaczających Smith Square, został zbudowany jako siedziba British American Tobacco w latach 1913-1915.

Wcześniej ucierpiał na korozji stalowej ramy, a MUR spadł na chodnik poniżej.

Zakończenie inwestycji planowane jest na początek 2026 roku.

Zgodnie z otoczeniem budynku, projekt będzie polegał na starannym demontażu istniejącej fasady budynku, tak aby można było ją odrestaurować i przebudować.

Jak będzie wyglądać odrestaurowana fasada budynku przy ulicy Dean Stanley

Nowa inwestycja zapewni zrównoważoną przestrzeń do pracy z powiększoną recepcją, atrium i klatką schodową oraz tarasami na 6., 7. i 8. piętrze, aby zapewnić udogodnienia i zwiększyć ekologiczność miast.

Projekt będzie skierowany na BREEAM Outstanding, well Platinum oraz Nabers 5*.

Seb Fossey, Dyrektor Zarządzający w McGee, powiedział: „cały zespół McGee jest niezwykle dumny, że został powołany do tak prestiżowego projektu w samym sercu Londynu.

„Z niecierpliwością oczekujemy, że staniemy się częścią lokalnej społeczności, jednocześnie angażując nasze innowacje w zakresie inżynierii dwutlenku węgla, aby przyczynić się do zrównoważonego charakteru tego systemu.

„Cieszę się, że oferowana przez nas wartość, charakteryzująca się jakością naszego zespołu i podejściem „Total Engineering”, została doceniona przez tak myślącego przyszłościowo klienta.”

Konsultantami programu są kierownicy projektów G & t, Make Architects, Waterman Structures, Hilson Moran i WT Partnership.

Podobne Posty