HMP Glasgow powstanie na 54-hektarowej działce w pobliżu Gazowni Provan w północno-wschodniej części miasta.

Kier rozpocznie teraz prace na etapie przedkonstrukcyjnym, ściśle współpracując z SPS w ramach strategicznego sojuszu konsultantów i podwykonawców.

Zespół HMP Glasgow Strategic Alliance

  • Holmes Miller-architekt
  • Curtins-civils and structures
  • Pick Everard-architekt
  • Arup-mechanika i Elektrotechnika
  • Architektura medyczna – planowanie zdrowia i zaangażowanie interesariuszy
  • Fes-MEP podwykonawca
  • PCE – prefabrykaty betonowe montaż i dostawa
  • Careys-roboty ziemne i inżynieria lądowa

Teresa Medhurst, Dyrektor naczelny SPS powiedziała: „inwestycja, którą otrzymaliśmy od szkockiego rządu, oznacza, że możemy kontynuować rozwój posiadłości więziennej, która jest dostosowana do XXI wieku.

„Ten znaczący projekt kapitałowy oferuje SPS możliwość współpracy z Kier Construction, wykorzystując strategiczne podejście do sojuszu, aby stworzyć jedną etykę zespołową, aby zapewnić połączenie wiedzy operacyjnej, architektonicznej i budowlanej w celu stworzenia obiektu, który jest innowacyjny i zrównoważony, jednocześnie promując strategiczny zamiar więzienia, aby zapewnić we wszystkich obszarach krajowych wyników rządu Szkockiego.”

Provanmill site prison plan

Kier, pełniąc rolę integratora projektów, wykorzystując podejście projektowe do produkcji i montażu, będzie dążył do stworzenia obiektu bezemisyjnego netto, który działa również jako „inteligentny budynek”, zdolny do zautomatyzowanego przemieszczania więźniów.

Szkocka Służba Więzienna zamierza, aby nowe Więzienie ustanowiło nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony poprzez wykorzystanie technologii i innowacji projektowych, które wspierają pozytywne wyniki dla więźniów 1,200 mężczyzn po ponownym wejściu do społeczności.

Liam Cummins, Dyrektor zarządzający Kier Construction, powiedział: „Cieszymy się na rozpoczęcie pierwszego etapu współpracy ze szkocką Służbą Więzienną i urzeczywistnienie ich wizji.”

Kier został niedawno powołany jako wykonawca Programu Rozwoju przyspieszonych bloków mieszkaniowych o wartości 500 mln funtów dla Ministerstwa Sprawiedliwości. w zeszłym roku ukończono wielokrotnie nagradzane HMP Five Wells.

 

Podobne Posty