Kobieta mieszkająca w swoim namiocie została znaleziona martwa na wschodnim krańcu parku South Terrace trzy tygodnie po jej śmierci.

48-letnia kobieta została znaleziona około godziny 14: 00 22 maja przez kogoś, kogo znała, kto również spał Ostro.

Władze nie wierzą, że zmarła w podejrzanych okolicznościach, mimo że nie była widziana od kilku tygodni.

Toward Home Alliance (THA) powiedział, że zapewnili kobiecie wsparcie i zaoferowali jej zakwaterowanie, jednak kobieta zdecydowała się udać na międzystanową przed powrotem do SA przed śmiercią.

THA ujawnił, że 12 osób, w tym kobieta, zmarło podczas przeżywania bezdomności w Adelaide w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Powiedzieli, że większość z tych, którzy zginęli, znalazła wsparcie lub mieszkanie, ale nie w odpowiednim czasie.

„Smutna rzeczywistość jest taka, że często powikłania zdrowotne i choroby współistniejące związane z długotrwałym szorstkim snem nadal utrzymują się, gdy osoby są zakwaterowane.”

Bezdomność SA mają Kod Niebieski ekstremalną reakcję pogodową na noce, które spadają poniżej 6 stopni, spodziewają się znacznych opadów deszczu lub szkodliwych wiatrów, które stanowią zagrożenie dla osób bez odpowiedniego miejsca do spania.

W takim przypadku Służby ds. bezdomności twierdzą, że odwiedzą lokalizacje znane jako popularne dla szorstkich śpiących, aby uświadomić tym ludziom dostępne dla nich usługi wsparcia.

Według stanu na 2018 r. w Adelajdzie mieszkało ponad 180 osób bezdomnych, ale ze względu na wydarzenia takie jak Covid, kryzys kosztów życia i niską dostępność mieszkań awaryjnych liczba ta powinna być znacznie wyższa.

Czytaj Tematy pokrewne: Adelajda

Podobne Posty