Jennifer Rumsey została mianowana kolejnym prezesem i dyrektorem generalnym Cummins, zastępując Toma Linebargera, który nadal będzie pełnił funkcję przewodniczącego rady dyrektorów i prezesa wykonawczego.

Rumsey, który jest związany z Cummins od 22 lat, ostatnio pełnił funkcję prezesa i dyrektora operacyjnego. Będzie siódmym prezesem i pierwszą kobietą, która poprowadzi firmę od czasu jej założenia w 1919 roku.

Linebarger dołączył do Cummins w 1993 roku, a od 2012 roku pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego firmy. W nadchodzących miesiącach Linebarger i Rumsey będą współpracować nad inicjatywami, które pozycjonują firmę pod kątem dalszego sukcesu, w tym sfinalizowaniem oczekującego przejęcia producenta osi elektrycznych i hamulców Meritor, mówi Cummins.

„Jen jest talentem raz w pokoleniu i właściwym liderem Cummins w tym ważnym momencie w naszej historii” -powiedział Linebarger. „Jej doświadczenie jako inżyniera i wiedza technologiczna zapewnia jej dogłębne zrozumienie najważniejszych zachodzących zmian technicznych i sposobów ich wykorzystania. Jen doskonale rozumie naszych klientów i biznes, pracując w wielu różnych częściach biznesu podczas swojej ponad 20-letniej kariery, i w każdej roli konsekwentnie dostarczała wyniki.”

Rumsey została wybrana do rady dyrektorów Cummins w lutym i utrzyma swoje miejsce w zarządzie, mówi firma.

„Dorastanie w Columbus w stanie Indiana, gdzie Cummins został założony i spędzanie większości mojej kariery tutaj sprawia, że to ogłoszenie jest niezwykle znaczące” – powiedział Rumsey. „Moje zaplecze techniczne, doświadczenie biznesowe i koncentracja na ludziach, cel i wpływ przygotowały mnie na ten moment. W czasach, gdy technologia rozwija się szybciej niż w jakimkolwiek momencie naszej historii, musimy podkreślić kluczową rolę, jaką ludzie odgrywają w naszym wspólnym sukcesie.”

Rumsey dołączył do Cummins w 2000 roku, pracując w dziale badań i technologii. W tej roli skupiła się na rozwoju technologii w celu zmniejszenia zanieczyszczeń kryteriów z silników Diesla. Od tego czasu zajmowała wiele stanowisk o rosnącej odpowiedzialności i wpływie, w tym Prezesa ds. komponentów i dyrektora technicznego. Rumsey będzie nadal bronił strategii Destination Zero firmy Cummins, która wyznacza drogę do dekarbonizacji.

Przed pracą w Cummins Rumsey pracował w firmie zajmującej się technologią ogniw paliwowych. Uzyskała tytuł magistra inżynierii mechanicznej na Massachusetts Institute of Technology oraz licencjat z inżynierii mechanicznej na Purdue University. Jest członkiem Society of women Engineers, Society of Automotive Engineers, Purdue Engineering Advisory Council oraz Women in Trucking Association.

Ogłoszenie jest po tym, jak akcjonariusze Cummins odrzucili propozycję podziału ról prezesa i dyrektora generalnego podczas dorocznego Walnego Zgromadzenia Spółki w maju – wynika z raportu dziennika. Linebarger i Rumsey są jedynymi kierownikami Cummins w 13-osobowym zarządzie firmy.

„Podczas gdy nasz zarząd uważa, że mogą zaistnieć okoliczności, które uzasadniają rozdzielenie ról prezesa i dyrektora generalnego, nasz zarząd uważa obecnie, że w najlepszym interesie naszej firmy jest połączenie ról prezesa i dyrektora generalnego oraz mianowanie dyrektora wiodącego spośród naszych niezależnych dyrektorów”, powiedział Cummins w oświadczeniu prokurenta.

Podobne Posty