Pielęgniarka weterynaryjna wydała straszliwe ostrzeżenie dla właścicieli psów o wspólnym przedmiot gospodarstwa domowego, który może zatruć ich ukochanego czworonożnego przyjaciela.

Podczas gdy większość form masła orzechowego jest uważana za bezpieczną dla psów do jedzenia, Chrissy MacPherson mówi, że karmienie zwierząt niskosłodzonymi masłami orzechowymi zawierającymi ksylitol jest śmiertelne.

Ksylitol jest alkoholem cukrowym, który działa jako środek słodzący, ale jest również znany jako cukier drzewny, cukier brzozowy i ekstrakt z kory brzozy

Występuje w wielu produktach, takich jak bezcukrowe desery, cukierki i dżemy, galaretki, masło orzechowe, płyny do płukania ust i syrop na kaszel.

Pani MacPherson, która prowadzi firmę mobilna Pielęgniarka Weterynaryjna, powiedziała, że ksylitol jest trujący dla psów, a efekty mogą zacząć się w 20 minut.

„Nowy rodzaj masła orzechowego (i inne masła orzechowe) jest sprzedawany z mniejszą ilością cukru, ale teraz zawiera ksylitol jako słodzik”, napisała w poście na Facebooku.

„To jest to, co jest używane w gumie bez cukru i może być śmiertelne dla psów.”

Pani MacPherson wezwała ludzi, aby zadzwonili do weterynarza, pogotowia dla zwierząt lub centrum kontroli zatruć, jeśli ich zwierzę zjadło ksylitol.

„Liczy się każda sekunda”, powiedziała.

Ostrzeżenie pojawia się, gdy RSPCA wezwał ludzi do zapewnienia swoim psom odpowiedniego pożywienia, schronienia i opieki tej zimy.

Zeszłej zimy organizacja miała 4700 incydentów okrucieństwa, w tym niedowagę zwierząt, niewystarczające zapasy żywności i brak leczenia weterynaryjnego.

Michelle Green powiedziała, że proste działania, takie jak zapewnienie psom ciepłego miejsca do spania i zapewnienie im dobrego dostępu do wody, są odpowiednimi sposobami opieki nad zwierzętami.

Podobne Posty