Rozpoczęły się prace nad budową nowej autostrady Interstate 69 Ohio River łączącej Kentucky i Indianę.

Projekt wyznacza ostateczne połączenie I-69 pomiędzy Evansville w stanie Indiana i Henderson w stanie Kentucky. The four-lane bridge and its approaches to joint venture pomiędzy Kentucky Transportation Cabinet i Departamentem transportu Indiany. Jest częścią wartej 975 milionów dolarów drugiej fazy projektu I-69, która zapewnia połączenie między dwoma państwami, które będzie zgodne z Krajowym korytarzem I-69. Oczekuje się również, że projekt zmniejszy natężenie ruchu i poprawi bezpieczeństwo.

„I-69 Ohio River Crossing będzie oznaczać lepszą podróż i większe możliwości w zachodnim Kentucky i poza Nim,” powiedział Kentucky Gov. Andy Beshear na przełomowej ceremonii czerwca 22. „Z dumą ogłaszam ludziom z Zachodniego Kentucky, że’ lecimy!”Dzisiaj jest pierwszy krok w kierunku zakończenia tego krytycznego połączenia.”

Budowa projektu przejścia rzeki Ohio zostanie podzielona na trzy części. Pierwszy odcinek obejmuje przedłużenie I-69 o ponad sześć mil w Henderson w stanie Kentucky, z nowymi węzłami. Według KYTC prace rozpoczną się tego lata i będą kontynuowane do 2025 roku. Spółka joint venture Ragle Inc. oraz Stantec Consulting Sp. z o. o. za tę pracę otrzymał 158 milionów dolarów kontraktu projektowo-budowlanego.

Druga część projektu obejmuje Nowy Most i jest wspólnym projektem KYTC i INDOT. Prace projektowe mają rozpocząć się w 2025 roku, a budowa zaplanowana jest na lata 2027-2031.

Trzeci odcinek będzie podejście Indiana bridge, z budowy zaplanowano rozpocząć w 2024 i kontynuować do 2027.

Nowa przeprawa będzie mostem płatnym, z którego dochód przeznaczony będzie na spłatę zadłużenia projektu, a także na pokrycie kosztów utrzymania i eksploatacji.

Obecnym skrzyżowaniem obu miast jest U. S. 41 mostów, z których jeden ma 80 lat, a drugi 50. Przęsło w kierunku północnym zostanie zachowane dla ruchu dwukierunkowego. Most w kierunku południowym może zostać przejęty przez grupę lub agencję, która chce go utrzymać lub zostanie zburzony po zakończeniu budowy nowego mostu, zgodnie z KYTC.

map of I-69 Ohio River Crossing project between Henderson, Kentucky and Evansville, IndianaI – 69 Ohio River Crossing project 

Podobne Posty