Umowa ramowa pozwoli również na inne umowy odwoływania dla dodatkowych prac związanych z modernizacją doków wokół bazy.

Główny projekt obejmuje przebudowę suchego doku dla atomowych okrętów podwodnych wraz z rozbiórką istniejących budynków i budową nowych w celu wsparcia programu konserwacji okrętów podwodnych Royal Navy.

Jego zakres obejmuje wszystkie technologie mechaniczne, elektryczne, Oprzyrządowanie, sterowanie i automatykę w nowym budynku doku, nową ścianę dzielącą w doku, kotwice naziemne i nowe podziemia serwisowe wspierające okręty podwodne w ich suchych pozycjach doku.

Rozpoczęto prace przygotowawcze, a faza projektowa potrwa do 2024 r., do tego czasu rozpocznie się budowa i potrwa do 2026 r.

Początkowo prowadzone będą prace mające na celu zwężenie doku o powierzchni 2,61 hektara, ze wzmocnionymi ścianami i wyższą barierą zapobiegającą powodziom w przypadku wzrostu poziomu mórz w wyniku zmian klimatycznych.

John Oliver, Dyrektor ds. infrastruktury strategicznej w Babcock International Group, powiedział: „Wraz z naszym klientem ds. MOD, mamy etos jednego zespołu i wszyscy jesteśmy zaangażowani we współpracę w celu opracowania najwyższej klasy obiektów, które będą nadal wspierać operacje Royal Navy przez kolejne dziesięciolecia.”

 

Aaron Morby