To chyba oczywiste, że w przeważającej większości firma budowlana musi posiadać stosowne zezwolenia. W naszym kraju, lecz ogólnie nie jesteśmy wyjątkiem. Przynajmniej we właśnie tej materii…

Co jeżeli najzupełniej zdecydujemy się zignorować kwestię posiadania pozwolenia? Cóż, byłoby mega dziwne, gdybyśmy w taki sposób podchodzili do tematu pozwoleń. Przecież nie jest tajemnicą, że po prostu powinniśmy w odpowiednim czasie zgłosić się po niezbędne zezwolenia. Trzeba mieć nadzieję, iż dobrze zdajemy sobie sprawę z tego faktu. Jeśli jednak i tak całkowicie zignorujemy ten temat, musimy najzwyczajniej oczekiwać wielu problemów.

Np. będziemy zobowiązani zapłacić karę finansową – często owe kwoty są wielce poważne. Do tego grozi nam nawet konieczność rozbiórki. Dom postawiony, wszystko dobrze, ale okazuje się nagle, że jest problem. Tego typu kłopoty mogą spowodować wiele reperkusji. Przecież nie jest powiedziane, iż prowadzenie firmy świadczącej usługi budowlane jest takie proste. Jednak jeżeli będziemy grać według reguł, pewnie wszystko będzie w porządku.

Nie jest powiedziane, iż pozyskanie zezwoleń jest czymś łatwym, w końcu biurokracja u nas jest bardzo poważnym zjawiskiem, dotyka niemal wszystkich. Mimo wszystko raczej nie ma innego rozwiązania. Skoro chcielibyśmy postawić dom albo jakiś inny budynek, musimy postarać się o pozwolenie. Najczęściej to wyłącznie formalność, lecz jaka piekielnie istotna formalność. Nie można o tym zapominać!