Przyczepkę możemy pożyczyć na przykład w sklepie, serwisie jednośladów bądź na stacji z benzyną i przewieźć samemu swój jednoślad. Zalecamy natomiast być przezornym jeżeli nie posiadamy doświadczenia w tego rodzaju transporcie bowiem jesteśmy w stanie narazić nasz motorower na uszkodzenie bądź podrapanie jeżeli na przykład niepoprawnie umocujemy go na przyczepie.

Aby przewieźć pojazd na przyczepce musimy dobrze go zabezpieczyć. Osobiście można osadzić jednoślad na zwykłej przyczepie tą metodą:

  • Umieścić koło jednośladu w narożniku przyczepy.
  • Rzemień spinający zamocować na przednie koło. Najlepiej przeciągnąć trok przez dolną półkę zawieszenia oraz zahaczyć o przyczepkę po przeciwnej stronie kierownicy.
  • Przeciągnąć pas ściągający przez siedzenie motoroweru oraz przymocować do podłogi przyczepy.

Przyczepianie pojazdu jest nadzwyczaj ważne, bowiem szybkie przemieszczenie się go po przyczepce może mieć dotkliwe reperkusje w postaci dzwonu.
Są także opcje pożyczenia specjalistycznej przyczepy zaprojektowanej do przewozu motorowerów, zaopatrzonej w najazd oraz zaczep, w którym kładzie przednie koło. Cena użyczenia takiej przyczepki to około 50 zł za dzień (plus kaucja najczęściej ok. 200 zł). Na owej typowej przyczepce można zazwyczaj przetransportować 1 lub 2 motory. Miejmy w pamięci, że potrzebujemy auto z hakiem holowniczym oraz troki ściągające!

Najbardziej rozwiniętą opcją jest przyczepka podłogowa z plandeką ( ochrania przed nieodpowiednimi warunkami pogodowymi)

Nota: Przyczepka musi posiadać ważne OC!


Pamiętajmy: Prawo jazdy kategorii B uprawnia do prowadzenia pojazdu z przyczepą o maksymalnej wadze całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu holującego, o ile całkowita dopuszczalna waga całkowita zespołu tych samochodów nie przekracza 3,5 ton.

Podobne Posty