Wylewki anhydrytowe w bloku bądź apartamencie

Podłoga jest jednym spośród najważniejszych wątków budowlanych. Częścią składową stanowiącą o jej jakości jest wylewka. Profesjonalnie zrealizowana wylewka musi być pozbawiona pęknięć, niechropowata, wytrzymała na obciążenia i stosunkowo natychmiast wysychać.

W przypadku ogrzewania spod podłogi wylewka potrzebuje przenosić ciepło armatury cieplnej.

Idealnie płaskie oraz gładkie posadzki

Zaletą wylewki anhydrytowej jest nieomal idealnie prosta a także jednolita płaszczyzna. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej nadaje jej naturalne cechy samopoziomujące, co pozwala uzyskać idealnie płaskie oraz gładkie powierzchnie. Przygotowanie wylewki jest nadzwyczaj łatwe. Nie wymaga używania specjalistycznych narzędzi, z tego powodu da radę ją wykonać własnoręcznie, zmniejszając przy tym koszty prac budowlanych. Na powierzchni wylewki anhydrytowej bynajmniej nie powstaje skorupa spieku, innymi słowy nie wymusza ona specjalistycznego wygładzania.

Błyskawiczny termin realizacji

Wylewkę anhydrytową wykonuje się wyjątkowo prosto oraz szybko. Etap budowy budynków uległ w minionych latach znacznemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i budowlaniec poszukuje procedury, która umożliwia zrealizowanie założonego celu przy jak najszybszym terminie realizacji. Zaimplementowanie wylewki anhydrytowej zapewnia możliwość zrealizowania ogromnych nawierzchni w niedługim okresie czasu a także przy zaangażowaniu dość niewielkich nakładów robocizny.

Krótki okres schnięcia

Bardzo istotną zaletą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest szybki okres wysychania. Uzależniony on jest od trzech podstawowych faktorów: gramatury wylewki, temperatury środowiska a także rotacji powietrza. Dobre parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych owocują, iż mamy możliwość położyć je w cieńszych warstwach (np. na powierzchni styropianu starczy tylko 35 milimetra). Wylewki anhydrytowe w rozróżnieniu od tradycyjnych nigdy nie potrzebują periodu pielęgnacji. Przekłada się to na to, że natychmiast po 2 dobach od położenia jest możliwość pomieszczenie wietrzyć, tworząc przeciągi.

Reasumując, minimalna grubość a także sposobność relatywnie ekspresowego wietrzenia powodują, iż okres schnięcia wylewek anhydrytowych ulega zdecydowanemu skróceniu w przyrównaniu do standardowych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych wykonanych na ogrzewaniu podłogowym czas wysychania jest dużo krótszy, bowiem już 7 dni licząc od przygotowania da radę włączyć nagrzewanie (wylewki tradycyjne tuż po 28 dobach). Mniejszy okres wysychania wylewki oznacza opcję spieszniejszego zainicjowania prac okładzinowych, a co za tym idzie ograniczenie czasu ukończenia prac budowlanych.