Nowa koparka hydrauliczna Cat 336 oferuje wydłużone okresy między przeglądami i mniejsze zużycie paliwa, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji i produktywność. Firma twierdzi, że standardowa maszyna ma jedne z najwyższej klasy fabrycznie wyposażonych technologii, które zwiększają wydajność.

„Nasz nowy model Cat 336 zapewnia właściwą równowagę Mocy i ładowności” – mówi Brian Abbott, globalny menedżer ds. produktu w firmie Caterpillar ds. dużych koparek hydraulicznych. „Rezultatem jest wytrzymała i niezawodna maszyna, która zapewnia doskonałą produkcję przy niskich kosztach posiadania i eksploatacji.”

Zbudowany wytrzymały

Według Cat koparki 336 zapewniają niezawodną pracę w różnych zastosowaniach opartych na mocnych konstrukcjach. Według firmy, napędzany silnikiem Cat C7.1, 4 miliony godzin pracy odzwierciedlają długoterminową niezawodność maszyny.

Koparki nowej generacji Cat są przystosowane do pracy w trybie Smart (jedno z trzech ustawień trybu zasilania), co pozwala spalać mniej paliwa dzięki automatycznemu dopasowaniu mocy silnika i układu hydraulicznego do warunków kopania, optymalizując zarówno zużycie paliwa, jak i osiągi. Pozostałe dwie opcje to tryb Power, aby zapewnić maksymalną moc, aby sprostać najbardziej wymagającym zadaniom i tryb Eco, który zmniejsza prędkość obrotową silnika do stałej 1500 obr. / min i minimalizuje zużycie paliwa.

Wydłużono okresy międzyobsługowe, a niektóre zostały całkowicie wyeliminowane, dzięki uproszczonemu systemowi hydraulicznemu. Filtry oleju silnikowego i paliwa są synchronizowane w celu serwisowania w ciągu 1000 godzin, co zwiększa czas sprawności i zmniejsza koszty części i robocizny. Dzięki wydłużonym i zsynchronizowanym okresom międzyobsługowym nowe koparki Cat wykonują więcej prac przy niższych kosztach i zmniejszają koszty konserwacji w porównaniu z poprzednimi seriami.

Dla łatwiejszej, szybszej i bezpieczniejszej codziennej konserwacji, zaktualizowane modele 336 obejmują odprowadzanie wody i osadów w układzie paliwowym oraz poziom oleju w układzie hydraulicznym ustawiony blisko siebie na poziomie podłoża.

Wysoka temperatura otoczenia 125 F, możliwość zimnego rozruchu przy 0 F i zdolność do pracy na wysokości 14 764 stóp nad poziomem morza umożliwiają 336 pracę w różnych klimatach. Cat twierdzi, że automatyczne rozgrzewanie hydrauliczne w niskich temperaturach przyspiesza pracę maszyny i wydłuża żywotność jej elementów. Filtr wlotowy powietrza ze wstępnym czyszczeniem charakteryzuje się dużą pojemnością na pył, a wysokowydajny wentylator hydrauliczny oferuje opcjonalne automatyczne cofanie, aby chronić rdzenie przed zanieczyszczeniami.

System chłodzenia zawiera nowy wentylator na żądanie, aby utrzymać pracę koparki w odpowiedniej temperaturze roboczej, co zapewnia maksymalną wydajność. 

Product Link automatycznie gromadzi dane z miejsc pracy do biura. Informacje na temat lokalizacji, godzin, zużycia paliwa, czasu bezczynności, alertów konserwacyjnych, kodów diagnostycznych i stanu maszyny można przeglądać online za pośrednictwem aplikacji internetowych i mobilnych. Pomaga to zmaksymalizować czas pracy maszyny, umożliwiając zdalne rozwiązywanie problemów i zdalne flashowanie, umożliwiając dealerom zdalne łączenie się z maszyną w celu diagnozowania kodów usterek i aktualizacji oprogramowania operacyjnego, mówi Cat.

Komfortowa obsługa

Wszystkie wykończenia kabiny koparki nowej generacji są dostępne dla modelu 336. Kabiny deluxe są wyposażone w podgrzewany fotel z zawieszeniem pneumatycznym, a kabiny premium są wyposażone w podgrzewany i wentylowany fotel z zawieszeniem pneumatycznym. Uchylna konsola do kabin typu deluxe i premium umożliwia łatwe wchodzenie i wychodzenie z kabiny.

Standardowe funkcje obejmują bezkluczowy przycisk start i monitor dotykowy z klawiszami jog dial do sterowania maszyną. Dostępny jest brelok Bluetoothe. Kod identyfikatora operatora umożliwia uruchomienie silnika, a identyfikator operatora może szybko zapisać i przywrócić preferencje przycisku joysticka, odpowiedzi i wzorca dla poszczególnych operatorów.

Dodatkowo opcjonalny układ kierowniczy Cat Stick ułatwia poruszanie się i obracanie. Ogólnie rzecz biorąc, maszyna jest wyposażona w wiele standardowych technologii Cat. Cat Payload zapewnia precyzyjne cele załadunku i zwiększoną wydajność załadunku, zapobiegając nadmiernemu lub niepełnemu załadowaniu Ciężarówki.

Standardowy system Cat Grade 2D zapewnia wskazówki dotyczące głębokości, nachylenia i odległości poziomej do nachylenia za pomocą standardowego monitora Z Ekranem dotykowym. System Standard Grade Assist automatyzuje ruchy wysięgnika, drążka i łyżki, dzięki czemu operatorzy mogą bez wysiłku utrzymać pochylenie przy kopaniu za pomocą jednej dźwigni. System ten można łatwo rozbudować do Cat Grade z zaawansowanym 2D lub Cat Grade z 3D.

Wszystkie systemy Cat Grade są kompatybilne z radiotelefonami i stacjami bazowymi czołowych dostawców technologii innych firm. Operatorzy mogą przechowywać do czterech przesunięć głębokości i nachylenia, aby szybko ciąć do nachylenia bez sprawdzania nachylenia.

Ponadto auto hammer stop ostrzega operatorów po 15 sekundach ciągłego wypalania,a następnie wyłącza młot po 30 sekundach, aby zapobiec zużyciu. Funkcja Auto dig boost i auto heavy lift zwiększa penetrację łyżki i udźwig o 8%, a funkcja Cat Lift Assist pomaga operatorom uniknąć przewrócenia maszyny podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów za pomocą wizualnych i dźwiękowych alertów informujących, czy ładunek mieści się w granicach maszyny.

Szybkie specyfikacje

  • Silnik: Cat C7.1
  • Moc brutto 302 km
  • Masa robocza: 81,200 lbs.
  • Max. głębokość kopania: 24 ‚8″
  • Max. zasięg na linii naziemnej: 36′ 3″
  • Maksymalna wysokość ładowania: 23 ‚3″

 Cat 336 excavator unmannedKoparki Cat 336 mają wydłużone okresy między przeglądami i tryb inteligentny, aby zmniejszyć zużycie paliwa i koszty operation.Cat

 

Podobne Posty