Amerykańska kobieta myślała, że umrze, gdy jej dwuletni zwierzak nagle odwrócił się od niej, odrywając „dobre dwie trzecie” jej ręki i zjadając jej biceps.

16 maja Tya Lucas była w domu w Lewisville w Teksasie, przedstawiając nowego szczeniaka, Roo, swojemu przyjacielowi Peterowi, gdy jej prawie 45-kilogramowy Pitbull, Herkules, pękł-powiedział rzecznik Departamentu Policji w Lewisville New York Post.

„Szczeniak poszedł wskoczyć na kanapę, więc poszedłem odebrać szczeniaka – a mój przyjaciel kazał mu zejść” – powiedziała pani Lucas.

Wtedy Herkules rzucił się na Petera i wbił mu zęby w szyję.

„Pit bull skoczył na szyję mojego przyjaciela i zaczął krwawić. Co do kurwy nędzy?- Został zaciśnięty na karku-powiedziała pani Lucas.

41-latek powiedział Kennedy News udało jej się wyrwać psa z przyjaciela i wepchnąć go do bezpiecznej łazienki.

Wtedy Herkules zwrócił swoją agresję na Panią Lucas.

„Musiał czuć na mnie krew [Piotra] i zaczął mnie atakować. Niewiele z tego pamiętam. Pamiętam, jak patrzyłem w dół i moje ciało zostało oderwane od ręki ” – powiedziała.

„Nie pamiętam tego uczucia. Pamiętam krzyk: „Herkulesie, to ja.’”

Pies wyrwał dwie trzecie prawej ręki Pani Lucas, zjadł jej biceps i wbił jej zęby w nogę i stopę. Krzyczała: „Pomóż mi, umieram”, kiedy jej córka, Tana, i jej mąż, Harley, rzucili się do salonu.

„[Tana] zobaczył, że pies próbował mnie zabić. Wyciągnęła do mnie rękę i próbowałem ją złapać, ale brakowało mi jej o cale-powiedziała pani Lucas.

„Chwycił mnie za nogę i ciągnął dalej. Jej mąż wszedł i zbił ze mnie psa. Nie pamiętam tej części. Nie wiem, czy zemdlałam.”

Harley wkroczył, aby pozbyć się psa z Pani Lucas i wynieść ją na zewnątrz, kiedy na miejsce przybył policjant Jordan Potter w odpowiedzi na szalony telefon Tany na 911.

„Oficer Potter jest bardzo dumny z faktu, że był w stanie uratować życie kobiety – ale jeśli go zapytać, to wszystko było tylko w obowiązku służyć i chronić mieszkańców Lewisville,” Koordynator ds. informacji publicznej Departamentu Policji Lewisville Matt Martucci powiedział The Post.

„To była dość traumatyczna sytuacja dla tej rodziny [ale jego] działania powstrzymały ją od bycia śmiertelną sytuacją i zapewniły trochę komfortu dla rodziny.”

„Nie wiem, ile razy mnie ugryzł. Myślę, że trwało to jakieś pięć minut. Myślałem, że umrę. Walczyłem jakoś o przetrwanie – powiedziała pani Lucas.

„Urwano mi dwie trzecie ręki. Zjadł cały mój biceps.”

Oficer Potter natychmiast rozpoczął działania ratujące życie.

„Policja powiedziała, że gdybym zemdlał w domu, zjadłby mnie z moich wnętrzności” – powiedziała pani Lucas.

„Mówili, że widzieli dźgnięcia, rany postrzałowe i nigdy nie widzieli tego, co widzieli tamtego dnia.

„Założyli mi opaskę uciskową na ramię, a lekarz powiedział, że gdyby nie był tam, aby to zrobić dokładnie w tym momencie,to nie dałbym rady, dopóki nie przyjedzie karetka.”

Tana i Harley znaleźli Herkulesa porzuconego na poboczu drogi, pokrytego poparzeniami papierosów, dwa lata wcześniej.

Ale Pani Lucas powiedziała, że Herkules nigdy wcześniej nie wykazywał oznak agresji, a nawet spał z nią w łóżku poprzedniej nocy atak.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszkę kontroli zwierząt Amandę Navarro i udało jej się użyć drążka mocującego, aby zabezpieczyć psa.

Pani Lucas została przewieziona do szpitala, gdzie została podłączona do respiratora na dwa dni. Przebywała w szpitalu przez 19 dni. Potrzebowała setek szwów na ramieniu, nodze i stopie oraz pięciu operacji, aby odciąć martwy naskórek.

Przeszła również szóstą operację, w której mięsień na plecach został zwinięty w kształt bicepsa i przymocowany do ramienia.

„Moje ramię zgina się o kilka cali, ale jest sztywne. Moja ręka jest naprawdę spuchnięta, nadgarstek się nie rusza, jest 15 cali [38 cm] uszkodzonych nerwów, moje nerwy i ścięgna zostały zmiażdżone ” – powiedziała pani Lucas.

„Na każdy cal, który został uszkodzony, powrót trwa miesiąc. Nadgarstek mi wisi, ręka mi się nie przyda. Miałem zszywki w nodze i pod stopą. Ciągle mnie boli.”

Założyła Fundusz GoFundMe na pokrycie swoich rachunków medycznych, które obecnie wynoszą 180 000 USD (260 000 USD), ale oczekuje się wzrostu.

„Potrzebuję fizjoterapii. Program rabatowy to 100 $tygodniowo, potem są recepty. Nawet nie znam jeszcze sumy rachunku za szpital ” – powiedziała pani Lucas.

Ona i jej córka oddały Herkulesa policji na miejscu zdarzenia, a wkrótce potem został uśpiony. Nie mają pojęcia, co wywołało agresję, ale Pani Lucas została przerażona psami.

„Nigdy wcześniej nie był agresywny. Słyszałem, jak szczekał raz, gdy coś sprawiło, że skakał-powiedziała.

„Nie mam pojęcia, dlaczego to się stało. Spał z nami w łóżku. Nie wiem, co go wywołało.”

Zauważyła, że Herkules zaczyna wykazywać „agresję pokarmową” i od czasu ataku zaczęła myśleć o jego aspektach, które się zmieniały i wykazywały możliwe oznaki jego agresji.

Pit Bulle są często źródłem debaty, a niektórzy twierdzą, że psy są sympatyczne i odpowiednie zwierzęta, podczas gdy inni zauważają czasami śmiertelny poziom agresji.

W USA, Pit Bulle stanowią tylko 6 procent populacji psów, ale są one odpowiedzialne za 68 procent ataków psów i 52 procent zgonów związanych z psami od 1982 roku, Czas zgłoszono.

„Nigdy nie miałem problemu z psami, ale teraz jestem ich przerażony” – powiedziała pani Lucas.

„Nie mogę zbliżyć się do psów. Jeśli jest jeden ze smyczy, to panikuję, jakby zaraz miał atak lęku.”

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w New York Post i został powielony za zgodą

Podobne Posty