Yanmar planuje debiut strategii elektryfikacji sprzętu terenowego na tegorocznych targach Bauma w Niemczech, starając się ugruntować pozycję wszechstronnego integratora inżynierii, projektowania i produkcji elektrycznych zespołów napędowych.

„W miarę jak firma Yanmar stara się sprostać wyzwaniom nadchodzącego stulecia, nasza transformacja obejmie nowe produkty z alternatywnymi technologiami paliwowymi”, mówi Tomohisa Tao, prezes Yanmar Power Technology Co. Ltd. „Naszym celem, wraz z naszymi dealerami i partnerami OEM, w tej strategii jest budowanie silniejszych relacji i tworzenie jeszcze większej wartości dla klientów dzięki nowej technologii energetycznej. Będziemy ciężko pracować, aby wspierać naszych partnerów OEM i klientów, aby osiągnąć ich cele środowiskowe i wydajności.”

Producent zaprezentuje swój obecny sprzęt terenowy, a także swoją przyszłą wizję, w tym:

Strategia elektryfikacji e-układów napędowych: Na wystawie zostaną zaprezentowane inteligentne rozwiązania zasilania zelektryfikowanego Yanmar dostosowane do indywidualnych potrzeb poszczególnych producentów OEM. Yanmar mówi, że zaoferuje swoim partnerom rozwój kontroli, ocenę systemu, zaopatrzenie, produkcję i zapewnienie jakości.

Demonstrator sprzętu elektrycznego: Zaprezentowana zostanie 48-woltowa koparka z napędem elektrycznym, która zaprezentuje integrację systemów zasilania i sterowania firmy Yanmar.

Modułowy system akumulatorów Yanmar / ELEO o dużej gęstości: Firma zaprezentuje wysokowydajne modułowe Systemy akumulatorowe ELEO. W kwietniu Yanmar nabył holenderską firmę ELEO Technologies, aby przyspieszyć dostawy elektrycznych zespołów napędowych.

Przedłużona 5-letnia gwarancja na silniki serii TN: Nowa pięcioletnia / 5000-godzinna gwarancja dla aktualnej oferty rozwiązań dla czystego oleju napędowego producenta będzie wkrótce dostępna bezpłatnie dla silników serii TN sprzedawanych w Europie i działających na terenie Europy.

„Jako pierwszy firma Yanmar oferuje bezpłatną pięcioletnią gwarancję na pojazdy terenowe” -mówi Carlo Giudici, dyrektor ds. przemysłowych w regionie EMEA w Yanmar Europe. „Podkreśla wysoką jakość i niezawodność naszych silników i jest kolejnym ważnym krokiem w oferowaniu klientom bezproblemowej, zrównoważonej własności i wyższej wartości odsprzedaży.”

Koncentrując się na rozwoju nowych źródeł energii, firma rozpoczęła już kilka projektów z zakresu nowej energii w różnych liniach biznesowych, w tym kogenerację napędzaną Wodorem, badania nad wodorowymi silnikami okrętowymi, kogeneracją na biogaz, rozwiązaniami zasilania dwupaliwowego z gazem ziemnym, technologią morską z ogniwami paliwowymi, inteligentnym rolnictwem i technologiami recyklingu zasobów.

W dniach 24-28 października w Monachium odbędą się największe na świecie targi sprzętu budowlanego Bauma. Yanmar będzie na stoisku A4. 425. 

Podobne Posty